طراحی و ساخت و نصب تابلوهای بیلبورد ,

۱۳۹۴/۹/۲۶ پنج شنبه
(3)
(0)
طراحی و ساخت و نصب تابلوهای بیلبورد
طراحی و ساخت و نصب تابلوهای بیلبورد
ساخت بیلبورد:
کارگاه ساخت شرکت مجهز به تجهیزات و ابزارهای گوناگون مدرن می باشد. برشکاری قطعات طبق جزئیات کامل مندرج در نقشه های کارگاهی با رعایت زوایای میانی سازه انجام میگیرد. دقت بالا در برشکاری باعث سهولت در امر مونتاژ میشود و تاثیر مستقیم بر عمر سازه دارد به طوریکه عدم ایجاد قسمت های مونتاژ شده باعث جلوگیری از نفوذ هرگونه رطوبت و باران می شود و عمر سازه افزایش می یابد.
استفاده از جوشکاری نوع SMAW و GMAW تحت محافظت گاز CO2 در سازه های بیلبورد به دلیل نفوذ زیاد آن باعث تداوم سازه گردیده و به دلیل عدم وجود سرباره احتیاج به تمیزکاری کمتری دارد. در نقاطی که امکان انجام این نوع جوشکاری وجود ندارد از جوش برق استفاده می گردد. جوشکاری نادرست و ضعیف خطرات زیادی را به دنبال دارد که در این رابطه میتوان به از هم گسستگی و تخریب سازه بیلبورد و سقوط آن از پایه اشاره کرد. به همین منظور برای جلوگیری از هرگونه اشتباهی، افراد متخصص با توجه به روش تعیین شده در اسناد WPS (Welding Procedure System) قطعات را جوشکاری می کنند.
مشخص نمودن محل استقرار بیلبورد
محل نصب تابلو بیلبورد می بایست به گونه ای باشدکه خودروها با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت در جاده ها و 120 کیلومتر بر ساعت در اتوبانها 3 الی 5 ثانیه در معرض دید سرنشینان قرار گیرد.
عملیات رنگ آمیزی:
قبل از رنگ آمیزی عملیات تکمیلی که شامل تمیزکاری ، عملیات سنگ زنی و سند بلاست می باشد، روی قطعات انجام میگیرد. سندبلاست Sand blast توسط ماسه های سلیسی یا ساچمه های آهنی انجام پذیرفته و سطوح ، آماده پذیرش لایه های رنگ بر روی خود با چسبندگی مناسب خواهند شد. برای رنگ کاری بیلبورد نکته ای که قابل توجه است استحکام و دوام رنگ می باشد. زیرا با توجه با اینکه بیلبورد ها در فضای باز شهری یا برون شهری هستند و در معرض عوامل جوی نظیر باد، باران، تگرگ، برف، سرما، گرما و تابش نور آفتاب می باشند که این امر باعث از بین رفتن پوشش سطحی سازه فلزی که همان رنگ است می انجامد حال این واحد صنعتی با ارائه طرحی جدید برای اجرای رنگ سطح بیلبورد از رنگ های اپوکسی استفاده مینماید. زیرا این رنگ ها در برابر شرایط جوی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند و می توانند در دراز مدت ازسطح بیلبورد محافظت نمایند.
نصب سیستم روشنایی:
دیده شدن تابلو چه در روز و چه در شب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا ، تابلویی که در تاریکی از نور مناسب بی بهره است عملاً حدود نیمی از اوقات قابل استفاده نخواهد بود. به همین منظور تجهیز آن به سیستم روشنایی الزامی است. در هر بیلبورد تبلیغاتی در صورت دسترسی به سیستم برق و امکان برق رسانی به آن با توجه به ابعاد تابلو از تعدادی پرژکتور استفاده می شود. این قسمت از بیلبورد شامل پایه های کشویی جهت تعویض و تنظیم نور پرژکتورها و قاب پرژکتور می باشد. این واحد با توجه به بهینه سازی مصرف انرژی از پرژکتورهای کم مصرف با توان نور دهی بالا استفاده می کند که سیستم های LED و SMD از این دسته هستند. شدت نور تابلوها به نحوی تنظیم می گردد که موجب خیرگی چشم رانندگان و عابرین پیاده نگردد.
چاپ و نصب طرح:
فتوسل مزیت هایی از قبیل روشن نمودن سیستم روشنایی صفحه بیلبورد در هنگام غروب خورشید و روزهای ابری و بارانی و ...، همچنین محافظت تمامی خروجی های (لامپها و مدارات روشنایی)در برابر نوسانات برق شهر و مشکلات برق شبکه را دارد . در فتوسل حساسیت نسبت به روشنایی نیز قابل تنظیم است. و امکان نمایش تبلیغات را بصورت دائم برقرار مینماید.